Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w futsalu Suwałki 2011

WROCŁAW TROPHY 2017

• autor: Adm, 2017-07-05 22:22

WROCŁAW TROPHY 2017

Sportowe emocje i atrakcje dla kibiców miały miejsce we Wrocławiu w dniach 06.07-09.07.2017 ponieważ odbyła się V edycja Wrocław Trophy 2017, Międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży.  Wrocław Trophy jest częścią programu Euro-Sportring – fundacji non-profit, która od ponad 50 lat wspiera rozwój młodych futbolistów w Europie. Wrocław Trophy to jedyne takie zawody w Polsce i trzecie co do wielkości w Europie. Z każdym rokiem cieszy się większą popularnością. Te wspaniałe zawody przyciągały do Wrocławia 3 tys. młodych piłkarzy z całego świata min. z Anglii, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Francji, Ukrainy, Rosji i Stanów Zjednoczonych (pierwszy raz w historii drużyna spoza Europy)  z całej Polski i oczywiście z Lubina. Nasz zespół  U-13 SCS Amico Lubin prowadzony był przez trenera Grzegorza Jacha.

Zawodników przywitał ambasador tegorocznej edycji Tadeusz Pawłowski - legenda wrocławskiej piłki, były reprezentant Polski, piłkarz i trener Śląska Wrocław. Młodzi piłkarze złożyli przysięgę UEFA Respect, a następnie obejrzeli ciekawą część artystyczna - występy grupy akrobatycznej Everest oraz pokazy tańca Cheerleaders Wrocław. Niespodzianką był wystąp freestyle football w wykonaniu mistrzów świata - Pawła Skóry i Dawida Krzyżowskiego.

Ogólnie Polacy okazali się zwycięzcami. Biało-czerwoni zdobyli w sumie trzy złote medale.- To pokazuje, że w Polsce nie brakuje uzdolnionych piłkarsko dzieci i młodzieży. Na turnieju pojawiają się łowcy talentów, dlatego dla najzdolniejszych zawodników uczestnictwo może być pierwszym krokiem do kariery zawodowej, a nawet reprezentacji Polski – powiedział Tadeusz Pawłowski, ambasador Wrocław Trophy 2017.

Wrocław Trophy 2017 - lista zwycięskich drużyn:

U-8 – MKP Odra Centrum Wodzisław (Polska)
U-9 – TSV Rudow (Niemcy)
U-10 – NK Poljicanin 1921 (Chorwacja)
U-11 – WKS Śląsk Wrocław S.A. (Polska)
U-12 – Hammarby IF (Szwecja)
U-13 – BFC Preußen Berlin 1 (Niemcy)
U-15 – Ursviks IK (Szwecja)
U-17 – GKS Wilga Garwolin (Polska)
U-19 – Pulse Premier Football (Anglia

Od piątku do niedzieli nasi zawodnicy SCS Amico Lubin rywalizowali na boisku z drużynami: Czech, Niemiec i Białorusi.

SCS Amico Lubin  - FC Spartak Chrást  1:0

SCS Amico Lubin  - BFC Preußen Berlin  1:5

SCS Amico Lubin  - RM TEAM WP Września  2:1

SCS Amico Lubin  - Forza Wrocław  2:0

SCS Amico Lubin  - FK Junior Minsk  1:3

W całej rywalizacji nasza drużyna zajęła VI miejsce. Każdy uczestnik został uhonorowany medalem. Brawo!

Program w skrócie Wrocław Trophy 2017=>

CATEGORY U-13 Z UDZIAŁEM DRUŻYNY SCS AMICO LUBIN

FC Kinostudio ALBANIA, FK Junior Minsk BELARUS, FC Spartak Chrást CZECH REPUBLIC, NK Poljicanin 1921 CROATIA, NK Junak CROATIA, BFC Preußen Berlin 1 GERMANY BFC, Preußen Berlin 3 GERMANY, Siófoki Bányász HUNGARY, KF Dinamo FC KOSOVO, BKS Hetman Białystok POLAND, RM TEAM WP Września POLAND ,Olympic Wrocław POLAND, Forza Wrocław POLAND ,PKS Łany POLAND, Rawia Rawicz POLAND, SCS Amico Lubin POLAND, FC Wrocław Academy POLAND, SC Vistula Royals USA

Eliminacje;