Kaczawa Bieniowice - Amico Lubin

KGHM Kids Cup w kategorii Orlik i Żak

• autor: Adm, 2017-06-13 21:33

KGHM Kids Cup w kategorii Orlik i Żak

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy oraz KGHM w dniu 18.06.2017 byli organizatorami Turnieju Finałowego Rozgrywek Trawiastych w sezonie 2016/2017 r. KGHM Kids Cup w kategorii Orlik i Żak. Turniej odbył się na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.
SCS Amico Lubin zgłosiło w tym turnieju 5 zespołów. Wszystkie zespoły spisały się na medal. Dziękujemy zawodnikom za ich waleczność na boisku, trenerom za udział i przygotowanie zespołów do tych rozgrywek, a rodzicom za wspaniały doping.

Impreza, przeznaczona dla orlików i żaków (roczniki 2006-2009) z terenu OZPN Legnica, była rozgrywana na terenie lubińskiej akademii po raz pierwszy. Dla wielu z uczestników KGHM Kids Cup była to zresztą  pierwsza w życiu wizyta na terenie profesjonalnej akademii piłkarskiej.

Prezenty dla każdego

– Te dzieci na co dzień i tak uczestniczą w rozgrywkach w swoich kategoriach wiekowych. Tym razem zaprosiliśmy je nie tylko do rywalizacji sportowej, ale też przy okazji do imprezy rodzinno-towarzyskiej, w miejscu gdzie jest mnóstwo miejsca, by mogły je w akcji zobaczyć całe rodziny – mówi Maria Kajdan, prezes OZPN Legnica. – Nie jest to nasz pierwszy tego typu turniej, natomiast pierwszy na obiektach Zagłębia. Mam nadzieję, że nie ostatni, bo przecież taki piękny kompleks powstał za pieniądze KGHM po to, by służyć całej regionalnej społeczności – dodaje szef OZPN Legnica.

Poza meczami piłkarskimi, przygotowano też wiele atrakcji pozaboiskowych. Dużym powodzeniem cieszyły się popisy mistrza świata w piłkarskim freestyle’u Pawła Skóry, który aktywnie wciągał malców do współudziału w swoich sztuczkach, ale nie tylko. Oblegane były także strefy zdrowia, quizów oraz aktywności, gdzie dzieci zdobywały punkty („piłeczki” wklejane do specjalnych albumów, biorących później udział w losowaniu nagród).

Przyznawano je za wykonywanie określonych ćwiczeń bądź za prawidłowe odpowiedzi na zadane pytania. Upominki fundowały m.in. spółki związane z Polską Miedzią, więc było, o co się starać (weekend dla rodziny w ośrodku wypoczynkowym KGHM, staże dla trenerów w akademii Zagłębia). Wręczano także sprzęt sportowy i gadżety związane z pierwszą reprezentacją Polski ufundowane przez PZPN. Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami – każdy uczestnik zawodów dostał przynajmniej dobrej jakości piłkę do gry.

Materiał powstał we współpracy z OZPN w Legnicy i KGHM Polska Miedź

Fajne zdjęcia na stronie: