Jerzy Dudek

• autor: bd, 2016-08-01 19:25

Obóz Sportowy
Salezjańskiego Centrum Sportowego „Amico” Lubin w Pobierowie

Wszystko zaczęło się w piątek 22 lipca 2016r., grupa 50 uczestników wraz z wychowawcami i trenerami wybrało się w podróż do nadmorskiej miejscowości Pobierowo, gdzie będą wypoczywali do 31 lipca 2016r. Po kilkugodzinnej podróży bez problemów dotarliśmy do celu, gdzie bardzo gościnnie nas przyjęto.
 Pozostało nam szybkie zaaklimatyzowanie w nowych, ładnych pokojach. Pod wieczór przywitaliśmy się z Morzem. Wiele miłych momentów i gorących chwil naszego obozu miało miejsce na plaży, gdzie wykwalifikowani ratownicy WOPR dbali o nasze bezpieczeństwo  w wodzie, pogoda nie zawiodła. Głównym celem obozu sportowego jest zagospodarowanie czasu uczestnikom poprzez treningi i różnorodną rekreację. Chłopaków podzielono na grupy wiekowe, gdzie pod opieką wykwalifikowanych trenerów rozwijali swoje umiejętności sportowe. Trenerzy p.Kazimierz Dziubczyński, p. Marcin Dudziak, p. Grzegorz Jach, p. Krzysztof Górski od rana do wieczora będą jak co roku dbać o naszych zawodników. Nie zabraknie również czasu na salezjańskie akcenty akcji wakacyjnych takich jak codzienna Eucharystia i słówka na Dobranoc poprzedzone modlitwami, co na pewno wywierać będzie pozytywny wpływ na rozwój duchowy  młodych uczestników obozu. Oczywiście nad wszystkim czuwali ksiądz Marek Leśniewski oraz prezes klubu ksiądz Piotr Dziubczyński.  Nie zabrakło czasu na wspólne przechadzki po zakątkach Pobierowa i okolicach, a także ogniska wspólną zabawę i śpiew. Rozegraliśmy kilka sparingów   z drużynami ze Środy Śląskiej i Ostrowca. Zorganizowaliśmy różne zawody sportowe między innymi Turbokozak. Trener Kazimierz dbał o podniesienie wiedzy piłkarskiej uczestników poprzez wieczorne pogadanki o zasadach gry, sędziowaniu, analizowanie obejrzanych meczy, Ks. Marek i ks. Piotr codziennie mieli dla uczestników słówko duchowe na dobranoc. Nasza pielęgniarka p. Dorota Mikuła, która dbała o nasze zdrowie. Przytrafiło się kilka kontuzji jak to w sporcie. Dwóch zawodników wróciło z dodatkowymi pamiątkami .  Dziękujemy również  p. Janowi Dzikiemu za wspomaganie trenerów i pomoc w opiece nad obozowiczami.
 Serdeczne podziękowania składamy naszym darczyńcom m. in. Fundacji LOTTO "Milion Marzeń", sponsorom i ofiarodawcom Urzędowi Miasta Lubina oraz wszystkim którzy w  jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji obozu sportowego. Dzieci spędziły czas bardzo aktywnie i na sportowo na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.