Unia Miłorazdice - Amico Lubin (Sparing)

INSPEKTORIALNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SALOS

• autor: Adm, 2016-06-19 22:39

NSPEKTORIALNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SALOS

W sobotę 18 czerwca ponad 150 młodych piłkarzy z Poznania, Wrocławia, Lubina oraz Sosnowca należących do Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS przybyło do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, aby uczestniczyć w corocznych Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które równocześnie były eliminacjami do Ogólnopolskich Igrzysk w Łodzi. Organizatorem tej pięknej imprezy sportowej, było stowarzyszenie SALOS Dąbrowa Górnicza.

Wszystko rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele św. Rafała Kalinowskiego o godz. 12.00, po której Ksiądz Prezes przywitał wszystkich uczestników. Następnie drużyny rozjechały się na poszczególne piękne obiekty, by zmagać się na boisku. Młodzi sportowcy z trzynastu drużyn rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 1999-2000, rocz. 2001-02, oraz w rocz. 200-04.

Nasz klub SCS Amico Lubin wystawił drużyny we wszystkich kategoriach. I tak  rocz. 1999-2000 zawodnicy prowadzeni przez trenera Przemka Zatwarnickiego zajęli II miejsce.

Drugi lubiński zespół w rocz.2001-02 w zastępstwie kierowany przez Kazimierza Dziubczyńskiego, po niesamowitym i ciężkim meczu decydującym o awansie do Mistrzostw w Łodzi pokonał bardzo dobry zespól gospodarzy Dąbrowę Górniczą w stosunku 5:3. Każda bramka i końcowe zwycięstwo było dedykowane śp. trenerowi Dawidowi Posłusznemu.

Natomiast trzeci lubiński zespół rocz.2003-04 szkolony przez trenera Grzegorza Jach wywalczył trzecie miejsce.

Na zakończenie turnieju trzy najlepsze zespoły wyróżnione pięknymi pucharami, a zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pragniemy podziękować wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy na turnieju, trenerom za opiekę i kierowanie zespołami, a wiernym i wspaniałym kibicom za ich obecność i ogłuszający doping.

Kat. A rocz.1999/2000  trener Przemek Zatwarnicki

1 DZIUBCZYŃSKI PIOTR