Turniej halowy w Chojnowie 26.01.2013

1% PODATKU

DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% PODATKU

Informujemy, że nasze Stowarzyszenie SCS AMICO Lubin, które znajduje się pod nr KRS 0000082055 znalazło się w gronie organizacji, które będzie można wspierać 1% podatku, czyli OPP podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zapraszamy wszystkich Darczyńców, którzy mają zamiar 1% podatku dochodowego na cele naszego Stowarzyszenia.

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA TWÓJ 1%

NA 100% PRZYNIESIE POŻYTEK

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO  -  KRS 0000082055

KONTO: PKO BP S.A.:  79 1020 3017 0000 2102 0024 2867

Bardzo serdecznie Dziękujemy Wszystkim którzy oddadzą swój 1% podatku,

na rzecz naszego stowarzyszenia SCS Amico Lubin.

.INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI SCS AMICO LUBIN

SCS AMICO Lubin jest jednym wielkim oratorium złożonym z zawodników ich rodziców, trenerów oraz sympatyków tego dzieła. Proces wychowania i kształtowania dzieci i młodzieży, poprzez sport w duchu salezjańskim umożliwia nabycia nie tylko umiejętności sportowych, ale też uformowanie systemu wartości, skłaniającej do przyjęcia odpowiedzialnej postawy życiowej i akceptacji zasad życia społecznego i chrześcijańskiego. Dlatego tak bardzo ważna w naszej działalności jest praca wychowawcza. Dzięki właściwemu podejściu trenerów i rozumieniu młodych sportowców do naszego klubu garną się dziś młodzi adepci sportu, którzy poprzez zajęcia w naszym klubie mogą właściwie zagospodarować swój czas wolny z korzyścią dla ich rozwoju fizycznego i umysłowego. Sport salezjański nie jest więc przede wszystkim nastawiony na wyczyn. Preferowany jest bardziej ogólny rozwój fizyczny, ruchowy i oczywiście duchowy dzieci i młodzieży. Aspekt rywalizacji sportowej nie może być jednak tu pominięty, gdyż jest bardzo istotnym elementem w pracy treningowej i wychowawczej, ale służy przede wszystkim jako impuls dopingujący do dalszego rozwoju sportowego i duchowego młodego człowieka. Dlatego też zawodnicy SCS Amico Lubin przez cały rok startują w rozgrywkach ligowych organizowanych przez poszczególne związki sportowe w naszym kraju oraz w licznych turniejach sportowych krajowych i zagranicznych organizowanych przez Salezjańską Organizację Sportową RP.

- W miesiącu luty nasi zawodnicy w trzech kategoriach  uczestniczą w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu.

- W miesiącu maju nasi najstarsi sportowcy biorą udział i godnie  reprezentują nasze miasto Lubin na Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej.

- W miesiącu wrześniu trzy grupy: najstarsza średnia i młodsza, co roku, są uczestnikami Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w piłce nożnej.

-  W miesiącu lipiec SCS Amico Lubin w trosce o prawidłowy rozwój zarówno fizyczny jaki i duchowy, organizuje letnie wakacje sportowo-wychowawcze dla ok. 60 osób.

- Tradycyjnie trzy razy do roku jesteśmy organizatorami dużych imprez dla naszych zawodników i zaproszonych drużyn min. w czerwcu organizujemy Turniej Amico Świętuje Dzień Dziecka dla 200 zawodników, których obdarujemy medalami i nagrodami, w miesiącu listopadzie podejmujemy się organizacji Turnieju z Okazji Święta Niepodległości dla 260 zawodników zakończony Mszą św. i rozdaniem pięknych medali oraz w miesiącu grudniu organizujemy Turnieje Mikołajkowe dla 300 zawodników i rozdaniem paczek.

- W okresie letnim i jesiennym tj. od marca do listopada bierzemy udział w ok.100 meczach ligi OZPN (Trampkarz, Młodzik),  40 Turniejach ligi boiskowej OZPN (Orliki, Żaki),

- W okresie zimowym tj. od grudnia do połowy marca bierzemy udział w 50 Turniejach ligi halowej OZPN (Orliki, Żaki ) , ok.15 różnych turniejach na zaproszenie.

- Piękną tradycją jest pomoc naszych chłopców oraz rodziców w kwietniu przy Biegu Papieskim oraz w październiku przy Biegu Barbórkowym.

- Na zakończenie sezonu w czerwcu organizujemy klubowy rodziny festyn piłkarski dla wszystkich drużyn, a następnie spotykamy się przy kiełbaskach i rozdajemy pamiątkowe medale i sprzęt sportowy dla naszych zawodników, trenerów i osób, które udzielają się w naszym klubie. W tym dniu ogłaszamy corocznego laureata nagrody Fair Play. Tradycją jest organizowany na zakończenie imprezy Turniej o Puchar Przyjaciół Trenera Dawida Posłusznego.

- Pod koniec roku w grudniu spotykamy się w grupach, aby podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie życzenia.

W chwili obecnej klub rzesza ok. 150 młodych zawodników w wieku od 6 do 16 lat w 6 grupach sportowych i 6 trenerów. Zajęcia piłkarskie w SCS Amico Lubin prowadzone są w następujących rocznikach: Junior rocz. 2003/04 - 15 zawodników trener Grzegorz Jach, Trampkarz rocz. 2005/06 - 20 zawodników trener Grzegorz Jach, Młodzik I rocz. 2007  - 40 zawodników trener Marcin Dudziak, Młodzik II rocz. 2008  - 20 zawodników trener Tomasz Wójcik, Orlik rocz. 2009 - 20 zawodników trener rener Michał Kacperski, Orlik rocz. 2010-11 - 20 zawodników trener Grzegorz Jach, Żaki rocz. 2012-13 - 12 zawodników trener Kazimierz dziubczyński. Opiekunem duchownym jest ks. Mariusz Jeżewicz. Również w szeregach SCS Amico Lubin mamy wielu wspaniałych wolontariuszy min.: Jan Dziki, Franciszek Słota, Dorota Mikuła, Barbara i Piotr Denis oraz wielu oddanych rodziców.

PROŚBA I PODZIĘKOWANIA

Działalność klubu wiąże się z dużymi potrzebami finansowymi, nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów prowadzenia tego typu działalności ze środków własnych, składek członkowskich, dofinansowania z Urzędów, Fundacji i dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% tych, którzy mogą przekazać na nasze stowarzyszenie i równocześnie dziękujemy za wsparcie w poprzednim roku, a otrzymaliśmy od Was pieniążki w kwocie ok. 5.000 tyś.zł.

DZIĘKUJEMY!!!

Prezes: SCS AMICO – Kazimierz Dziubczyński,  Zarząd klubu: Franciszek Słota, Dorota Mikuła.

Co roku na naszej stronie składamy rozliczenia na co idą pieniądze z 1%